levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 1. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.
 

 KAŽDÁ ŠKOLA od nás za účast na programu obdrží ZDARMA:

1. sadu deseti unikátních vzdělávacích karet, 2. multimediální DVD s bohatým materiálem nejen pro interaktivní tabule, 3. plakát velikosti A2 s rozpracovanou hlavní výukovou rovinou daného programu, 4. pracovní listy ve verzi pro pedagoga a pro žáka/studenta, 5. magazíny Koktejl a Už víš proč? pro každou zúčastněnou školu. Vše v hodnotě několika tisíc korun.
 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

sm_ico EDITORIAL

Tym Lelkova BarboraMilí příznivci projektu Planeta Země 3000,

12. března letošního roku jsme odpremiérovali v pořadí již patnáctý díl unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 program s názvem "Myanmar - divoká cesta do barmské říše". Ptáte se, jak taková premiéra vlastně vypadá? Ranní přípravy na sále vypadají jako kterýkoliv jiný den. Jen je ve vzduchu cítit nervozita. A to hodně velká. Navíc výrazně stoupá ve chvíli, kdy začínají přicházet první školy. V devět hodin je sál hronovského divadla plný a ona nervozita stoupá do závratných výšin. Nejsem absolutně schopna přemýšlet a jediné, co se mi honí hlavou, jsou otázky - "Bude se program líbit? Budou se diváci bavit? Proběhne projekce bez jediného zádrhelu?" V den premiéry si můžu být jistá, že se nenasnídám. Prostě do sebe nic nedostanu. Neustále přešlapuji z místa na místo, třesou se mi ruce a cítím se jako před závěrečnou zkouškou na vysoké škole. A když nad tím tak přemýšlím, ona vlastně premiéra zkouškou je. Drobné uvolnění nastává v momentě, kdy se v sále zatmí a spustí se první tóny znělky. Skutečná úleva však přichází až v momentě, kdy na plátně projíždějí závěrečné titulky a sál nadšeně tleská. Ufff. Program se líbil, dostali jsme za jedna.

Vy, kteří jste program "Myanmar - divoká cesta do barmské říše" ještě neviděli, se můžete těšit na dobrodružnou cestu do horské oblasti Čjinského státu, na pavoučí ženy, Mokeny, vypjaté chvilky v džungli, hady, klášterní školu a mnoho dalších zajímavých témat. Věřím, že i tento rok si s námi cestu za poznáním užijete stejně tak, jako naši premiéroví diváci.

Krásné a inspirativní jaro vám všem za celý tým projektu PZ3000 přeje

Barbora LELKOVÁ
spoluautorka programů projektu PZ3000

 

 

 

sm_ico AKTUALITY

22. března 2018 jsme úspěšně odpremiérovali patnácté pokračování projektu Planeta Země 3000, ve kterém se společně vypravíme do tajuplné Barmy, tedy do země, která byla po desítky let z velké části téměř hermeticky uzavřena okolnímu světu. Mnohé lokality Myanmaru jsou přístupné stále ještě na základě speciálního povolení barmské vlády. Na terénních motorkách vyrazíme daleko od civilizace do nitra horského deštného lesa. Budeme pátrat po vesnicích pavoučích žen, které si své tváře zdobí tetováním. Vydáme se i po stopách královny jihoasijských tropických deštných lesů a jednoho z nejdelších hadů světa krajty mřížkované. Poznáme život tzv. mořských cikánů, navštívíme jednu z pro nás obtížně uvěřitelných [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
20.05.2018, neděle

Myanmar – divoká cesta do barmské říše
Zajímavost dne
Víte, že na některé záběry čekáme i několik dní? Například mezi domorodci nějakou dobu nejdříve žijeme a teprve potom natáčíme jejich tradiční způsob života.
Koktejl
Novinky
V současné době uvádíme v pořadí 15. program projektu s názvem "Myanmar - divoká cesta do barmské říše".

Foto dne
Klášter Sera, Lhasa
Anketa
Které téma se vám v programu "Myanmar - divoká cesta do barmské říše" líbilo nejvíc?
Pavoučí ženy
        42%
Cesta do pralesa za krajtou
        25%
Buddhismus
        8%
Monzuny
        6%
Mokenové
        19%