levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 1. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.
 

 KAŽDÁ ŠKOLA od nás za účast na programu obdrží ZDARMA:

1. sadu deseti unikátních vzdělávacích karet, 2. multimediální DVD s bohatým materiálem nejen pro interaktivní tabule, 3. plakát velikosti A2 s rozpracovanou hlavní výukovou rovinou daného programu, 4. pracovní listy ve verzi pro pedagoga a pro žáka/studenta, 5. magazíny Koktejl a Už víš proč? pro každou zúčastněnou školu. Vše v hodnotě několika tisíc korun.
 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.


PF 2018

  PF 2018 

  Vážení přátelé, kolegové, příznivci unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000,


     rádi bychom Vám, Vašim kolegům, žákům a studentům i Vašim blízkým popřáli krásné, rozzářené a harmonické Vánoce plné kouzelných chvil, příjemných překvapení, nevšedních zážitků a především pohody. Také Vám přejeme, aby Vás nový rok přivítal pozitivní energií, láskou a harmonií. Aby pro Vás byl úspěšný nejen po pracovní, ale především po osobní stránce, aby v něm na Vás čekalo nejedno pozitivní překvapení, které obohatí Váš život. Abyste v jeho průběhu našli to, co hledáte a po čem toužíte, a aby Vás po celou dobu provázelo pevné zdraví, štěstí, láska a vřelé úsměvy. Přejeme Vám, aby každý den roku 2018 byl sluncem prozářený.

     Myslete o letošních Vánocích ale také na sebe. Obdarujte se, protože si to zasloužíte! Třeba jen chvilkou klidu. Zavřete oči, zhluboka dýchejte, soustřeďte se na sebe a nechte klid a harmonii zvolna vplout do vaší mysli. Nadělte si takto jednoduše každý den malé, ale důležité pocity pohody, klidu a vyrovnanosti. 

     Děkujeme Vám za přízeň a podporu, kterou jste nám v roce 2017 projevili, nesmírně si Vaší důvěry v projekt Planeta Země 3000 vážíme. V novém roce 2018 uděláme opět maximum pro to, aby naše společná cesta vedla ojedinělou stezkou zábavného poznávání, uctivého porozumění i rozkvétající motivace. Těšíme se na společné setkání s Vámi na jedné z našich projekcí programu „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“ a „Myanmar – divoká cesta barmskou říší“.

     Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

     S úctou za celý produkční, realizační a výrobní tým

Adam LELEK
cestovatel, fotograf, zakladatel projektu Planeta Země 3000


sm_ico EDITORIAL

Banner UVP 30 % sleva Vánoce

     Vážení kolegové,

     společně s vydavatelstvím Czech Press Group a. s., který je partnerem našeho projektu jsme si dovolili pro Vás, Vaše kolegy a žáky/studenty jako vánoční dárek připravit mimořádnou slevu 30 % na roční předplatné magazínu Už Víš Proč?. Tento chytrý magazín je moderní pomůckou do výuky, která školáky a studenty zaujme svým poutavým zpracováním, nevšedními zajímavostmi i souvislostmi z fascinujícího světa vědy, techniky, přírody i historie. Magazín má pravidelné rubriky VĚDA / PŘÍRODA / TECHNOLOGIE / HISTORIE / DOPRAVA / VESMÍR. V případě zájmu kontaktujte redakci magazínu na telefonním čísle 225 985 225 / 777 333 370, nebo e-mailem na koktejl@send.cz a jako předmět uveďte: UZVISPROC VANOCNI AKCE SKOLY.

     Akce je platná pouze do 31. ledna 2018!

Petra Lelková, vedoucí produkčního oddělení

sm_ico AKTUALITY

Aktualita BRAV současné době uvádíme v pořadí již 14. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Program "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" promítáme v období od března 2017 do března 2018. Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky opět zažijeme nejedno dobrodružství. Česká nás nelehká cesta k indiánům od řeky Xingú. Vypravíme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké. Zaposloucháme se do uklidňujících zvuků Amazonie. Budeme svědky tajemných rituálů kultu candomblé. Slaníme 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznáme život ve favele a mnoho dalšího. V rámci hlavní výukové roviny si vysvětlíme proces fotosyntézy. Více informací o jednotlivých tématech [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
18.01.2018, čtvrtek

Brazílie - vášnivé srdce
Jižní Ameriky
Zajímavost dne
Víte, že během natáčení si velmi často pronajímáme helikoptéry, letadla, lodě a terénní auta, abychom se dostali i do těch nejvzdálenějších oblastí, a přivezli vám tak ty nejatraktivnější záběry?
Koktejl
Novinky
14. března proběhla premiéra již 14. programu našeho projektu. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se můžete těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.

Foto dne
Pushkar
Anketa
Které téma programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se vám líbilo nejvíc?
Rio de Janeiro
        31%
Zvířata Amazonie
        9%
Fotosyntéza
        3%
Candomblé
        2%
jeskyně Abismo Anhumas
        8%
Pantanal a jaguár
        2%
Xinguští indiáni
        45%