levý boční banner
levý boční banner


PRO PEDAGOGY


Vážení kolegové,

vítáme vás na stránkách unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000.

Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – zeměpisným přesahem určený pro žáky 4. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice.  Skládá se z jednotlivých vzdělávacích programů, jejichž prezentace probíhají ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Po téměř tříletém vývoji, přípravě a obrovském úsilí se našemu hlavnímu technikovi Petru Štěpánovi společně s kolegy z Německa a Rakouska podařilo sestavit a naprogramovat unikátní zařízení "Artemis", které za pomoci několika dataprojektorů obsáhne celou projekční plochu jedním obrovským obrazem o velikosti 2520x1080 px, tedy o formátu 21:9 (Hollywood Standard). Nově tak jako jediní v ČR budeme promítat tímto způsobem v plném filmovém formátu, tedy ve formátu o 30 % širšímnež je FULL HD. Nákresy, mapy, animace, fotografie a video sekvence jsou promítány špičkovými dataprojektory značky EPSON. K ozvučení používáme aparaturu značky L´ Acoustics, která je světovou jedničkou ve zvučící technice. Programy projektu Planeta Země 3000 přibližují žákům a studentům křehkost života, krásu i problémy naší planety a život obyvatel nejrůznějších zemí. Jedinečným kulturním zážitkem tak napomáháme k poznání a porozumění nejcennějšího místa, na kterém je nám dovoleno žít, naší planety Země. Podrobné informace o vzniku projektu Planeta Země 3000, o lidech, kteří se na jednotlivých programech podílejí a mnoho dalších informací, se dočtete v sekci O projektu.

 Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

 

KNIHA NÁVŠTĚV
Asi nejlepším doporučením k návštěvě našich programů jsou recenze diváků, které si můžete přečíst v knize návštěv. Abychom nemohli být nařčeni, že si jednotlivé recenze píšeme sami, nemáme zde diskuzní fórum, ale oskenovanou skutečnou knihu návštěv z našich projekcí. Na bezprostřední reakce od žáků, studentů i pedagogů se můžete podívat ZDE

PRÁVĚ PROMÍTÁME
MYANMAR - divoká cesta do barmské říše" 
 
V patnáctém dílu projektu Planeta Země 3000 se vypravíme do tajuplné Barmy, tedy do země, která byla po desítky let z velké části téměř hermeticky uzavřena okolnímu světu. Mnohé její lokality jsou přístupné stále ještě na základě speciálního povolení barmské vlády. Na terénních motorkách vyrazíme daleko od civilizace do nitra horského deštného lesa. Budeme pátrat po vesnicích pavoučích žen, které si své tváře zdobí tetováním. Vydáme se i po stopách královny jihoasijských tropických deštných lesů a jednoho z nejdelších hadů světa krajty mřížkované. Ukážeme si tradiční uměleckou výrobu (kamenosochařství, dřevořezbu a zlatotepectví), která ve své původní podobě přetrvává stovky let. Poznáme život tzv. mořských cikánů, navštívíme jednu z pro nás obtížně uvěřitelných pohřebních ceremonií, prohlédneme si nejkrásnější pláže jihovýchodní Asie. Poznáme tradiční zemědělství na plovoucích ostrůvcích, pochutnáme si i na sladkých tropických plodech a nejedné barmské specialitě. Během naší společné cesty zažijeme nevšední dobrodružství a opět dojdeme nejednoho poznání. Vydejte se za poznáním společně s námi a zažijte Barmu v její nejčistší podobě. Více se dočtete v popisu programu.

sm_ico Otevřít popis programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ ZŠ
sm_ico Otevřít popis programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ G
sm_ico Otevřít popis programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ SŠ

sm_ico Otevřít on-line přihlášku "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ ZŠ
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ G
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ SŠ

 

PŘIPRAVUJEME
"KOLUMBIE" (budeme uvádět v obodbí od března 2019 do března 2020)
V 16. pokračování našeho projektu se vypravíme do země dobrodružných příběhů. V období od března 2019 do března 2020 se společně vypravíme do KOLUMBIE. Tato temperamentní země se leží, jako jediná ze zemí Jižní Ameriky, mezi dvěma oceány. Její břehy omílají vody Atlantského a Tichého oceánu. V Kolumbii se vypravíme mezi vrcholky majestátných And, potopíme se za žraloky kladivouny i velrybami, ochutnáme výbornou kávu a mnohé delikatesy kolumbijské kuchyně, v džungli budeme pátrat třeba po tamarínech, kolibřících i pralesničkách. Čeká nás i duhová řeka, jaguáří lidé, ztracené město, mnoho dobrodružných chvil a samozřejmě povznášející poznání. Podrobnější popis programu pro vás v tuto chvíli pečlivě připravujeme, ale již nyní se na naši další společnou cestu hodně těšíme.  I v rámci této projekce se můžete těšit na bonusový materiál (pro každou zúčastněnou školu zdarma), který se skládá z interaktivního DVD, výukových karet, pracovních listů, plakátů, výtisků chytrého magazínu Už víš proč? a geografického magazínu Koktejl.

sm_ico Otevřít popis programu "KOLUMBIE“ ZŠ
sm_ico Otevřít popis programu "KOLUMBIE“ G
sm_ico Otevřít popis programu "KOLUMBIE“ SŠ

sm_ico Otevřít on-line přihlášku "KOLUMBIE“ ZŠ
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "KOLUMBIE" G
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "KOLUMBIE“ SŠ

 

BONUSY  K ÚČASTI NA PROJEKCI
Velice si vážíme přízně každé zúčastněné školy. Nejen proto jsme pro vás opět připravili několik bonusů. V rámci partnerství s magazínem Koktejl od nás každá zúčastněná škola obdrží několik výtisků geografického magazínu Koktejl a chytrého magazínu Už víš proč? zdarma. Dalším bonusem k účasti na projekci je interaktivní DVDsada pracovních listůvýukové kartyplakátpracovní listy a možnost využití 10% slevy na roční předplatné magazínu Koktejl. Více se dočtete v sekci Bonusy k účasti


KDE A KDY SE PROJEKCE KONAJÍ
Výukové programy unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 jsou promítány v kinech, divadlech, či jiných kulturních zařízeních v daných městech. Z technických a kapacitních důvodů nejsme bohužel schopni projekci zrealizovat přímo ve školním prostředí. V každém z měst se však snažíme vybírat kvalitní sál, ve kterém je zajištěn maximální komfort pro naše diváky. Doba trvání programu byla po konzultaci s odborníky stanovena na 70 minut pro základní školy a 75 minut pro gymnázia a střední školy. Začátek projekcí je obvykle stanoven na 8:15, 10:00, 11:45 nebo 8:00, 9:30, 11:00 a 12:30 v závislosti na možnostech škol a kulturních zařízení.  

GARANT PROGRAMU
Na tvorbě jednotlivých programů již několik let spolupracujeme s více než sto dvaceti pedagogy z celé České republiky, sdružených do Spolku přátel projektu Planeta Země 3000. Díky jejich nápadům a připomínkám jsme schopni jednotlivé programy co nejvíce přiblížit dětskému divákovi a také potřebám vás, pedagogů. Jednotlivá témata, výukové roviny a další odborné pasáže programů velmi úzce konzultujeme také s vysokoškolskými pedagogy a didaktiky. Za všechny můžeme uvést například Doc. RNDr. Jana Vítka, který je, mimo jiné, autorem učebnice Přírodopis 4 - mineralogie a geologie se základy ekologie pro 9. ročník ZŠ. V neposlední řadě vše ještě konzultujeme osobně s několika gymnaziálními pedagogy a učiteli ZŠ, mimo jiné s Mgr. Janem Ježkem, pedagogem gymnázia Náchod v aprobaci biologie, zeměpis. Za tvůrce jednotlivých programů je garantem zakladatel projektu Planeta Země 3000 Adam Lelek. 

PLANETA ZEMĚ 3000 NA INTERNETU
V kontaktu s námi můžete být i prostřednictvím sociální sítě Facebook, kde si můžete prohlédnout další fotografie ze všech doposud uváděných projekcí, videosekvence, reagovat na zveřejněné novinky či zápisky z cest expedičního týmu, napsat nám aktuální komentář k našemu programu, sdílet veškerý obsah se svými kolegy či žáky a stále vědět, co je u nás nového. Videosekvence z našich projekcí naleznete také na našem YouTube kanálu, kde se můžete stát jeho odběratelem. Neuteče vám tak žádné nově vložené video. Bavte se společně s námi i prostřednictvím nových komunikačních sítí.

FB    YouTube logo  

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
26.04.2018, čtvrtek

Myanmar – divoká cesta do barmské říše
Zajímavost dne
Víte, že v průběhu jednoho školního roku navštívíme s naším projektem přes 160 měst z celé České republiky? Projekční tým tak ujede více jak 25.000 kilometrů během 9 měsíců.
Koktejl
Novinky
V současné době uvádíme v pořadí 15. program projektu s názvem "Myanmar - divoká cesta do barmské říše".

Foto dne
Makak rhesus
Anketa
Které téma se vám v programu "Myanmar - divoká cesta do barmské říše" líbilo nejvíc?
Pavoučí ženy
        42%
Cesta do pralesa za krajtou
        23%
Buddhismus
        8%
Monzuny
        8%
Mokenové
        19%