levý boční banner
levý boční banner


PRO ŽÁKY A STUDENTY

Ahoj,
vítáme tě na stránkách unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000.

Jsme rádi, že tě tento projekt zaujal. Na těchto stránkách nalezneš celou řadu fotografií z programů, které jste se školou již navštívili nebo teprve navštívíte. Můžeš si tu také stáhnout tapety na plochu tvého počítače, spořiče, podívat se na remixy, nebo poslat někomu e-pohlednici. Věříme, že na našich stránkách nalezneš celou řadu zajímavých informací nejen o projektu.

PLANETA ZEMĚ 3000 NA INTERNETU
V kontaktu s námi můžeš být i prostřednictvím sociální sítě Facebook, staň se naším fanouškem a můžeš si prohlédnout další fotografie ze všech doposud uváděných projekcí, videa, reagovat na zveřejněné novinky či zápisky z cest expedičního týmu, napsat nám aktuální komentář k našemu programu, sdílet veškerý obsah se svými kamarády a stále vědět, co je u nás nového. Videosekvence z našich projekcí nalezneš i na našem YouTube kanálu, kde se můžete stát jeho odběratelem. Neuteče ti tak žádné nově vložené video. Prohlížej si, komentuj je, sdílej a především se bav:)

FB   YouTube logo

 

Planeta Země 3000 se skládá z jednotlivých vzdělávacích programů, jejichž prezentace probíhají ojedinělou formou - multimediální projekcí poutavých fotografií a videosekvencí čtyřmi data projektory (diváci vidí tři obrazy vedle sebe, 4. data projektorem promítáme video sekvence ve Full HD kvalitě, v rozlišení 1920x1080 a formátu 16:9) v kombinaci s doprovodnými autentickými zvuky, hudbou a naživo komentovaným výkladem. Naše programy jsou tak díky tomu velmi dynamické a poutavé. Více informací nalezneš v sekci O projektu.

 

 

JAKÝ PROGRAM PRÁVĚ PROMÍTÁME?
V současné době promítáme program s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky".  Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky opět zažijeme nejedno dobrodružství. Čeká nás nelehká cesta k indiánům od řeky Xingú. Vypravíme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké. Zaposloucháme se do uklidňujících zvuků Amazonie. Budeme svědky tajemných rituálů kultu candomblé. Slaníme 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznáme život ve favele a mnoho dalšího. V rámci hlavní výukové roviny si vysvětlíme proces fotosyntézy.Každý divák, tedy i ty, od nás na projekci obdrží časopis Koktejl zdarma. Více informací o celém programu si můžeš přečíst v jeho popisu. V naší fotogalerii se můžeš podívat na obrázky z této diovké země. 

Papoušek ara

KDE JSME BYLI V MINULÉM ROCE?
Naše minulá společná cesta nás zavedla na pestrobarevné Filipíny. V programu "Filipíny - za obry a trpaslíky" jsme se vypravili za velikány i drobečky tohoto malebného souostroví. Navštívili jsme ostrovy Luzon, Palawan, Bohol a Cebu. Poznali jsme tradice a kulturu místních obyvatel. V tajemné džungli jsme pátrali po nártounovi filipínském, podívali jsme se do hlavního města Manily, svezli se tradičním jeepney a ochutnali nejednu specialitu. Na Filipíny jsme se vypravili v době Velikonoc a poznali jsme, jak svérázně zde tyto křesťanské svátky probíhají. Potopili jsme se také do hlubin oceánu, abychom spatřili i slibované filipínské obry žraloky velrybí.  

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
21.02.2018, středa

Brazílie - vášnivé srdce
Jižní Ameriky
Zajímavost dne
Víte, že náš expediční tým strávil v průběhu celé historie projektu Planeta Země 3000 v těch nejexotičtějších lokalitách přes 4 roky života?
Koktejl
Novinky
14. března proběhla premiéra již 14. programu našeho projektu. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se můžete těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.

Foto dne
Makak rhesus
Anketa
Které téma programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se vám líbilo nejvíc?
Rio de Janeiro
        31%
Zvířata Amazonie
        11%
Fotosyntéza
        2%
Candomblé
        2%
jeskyně Abismo Anhumas
        6%
Pantanal a jaguár
        2%
Xinguští indiáni
        45%